چهارشنبه , ۱۵ تیر ۱۴۰۱

قلم موی سرکج چیست؟

قلم مو از مهمترین ابزارهایی مورد استفاده برای نقاشی و ایجاد آثار هنری است که توسط گرافیست ها و نگارگرها مورد استفاده قرار می گیرند. قلم موی سرکج یکی از انواع قلم موهای به کار رفته در ایجاد تصاویر زیبا است که توسط مجموعه دالی باکیفیت بالا و ضمانت، تولید و عرضه می شود.

انواع قلم موهای هنری

قلم موهای هنری تنوع بسیار زیادی دارند. این قلم موها از الیاف طبیعی مانند موهای سمور، اسب، خوک، خرگوش، بز و گربه ساخته می شوند. البته امروزه انواع قلم موهای هنری باکیفیتی بالا به وسیله الیاف مصنوعی و پلی استر ساخته می شوند. قلم موهای هنری را از لحاظ فرم مو یا الیاف سر به انواع مختلف تقسیم می شوند.

قلم موی گرد: قدیمی ترین و متداول ترین نوع قلم موها است. این نوع قلم مو که برای اکثر مردم شناخته شده است، جهت رسم خطوط ضخیم و باریک، پر کردن نقاط کوچک، رسم خطوط بیرونی تصویر و… مورد استفاده قرار می گیرد.

قلم موی تخت: قلم موی تخت یا مسطح دارای ضخامت بیشتری نسبت به انواع دیگر قلم مو است و برای رسم بافت هایی با حجم زیاد و وسیع و همچنین حاشیه کار مورد استفاده قرار می گیرد.

قلم موی زبان گربه ای: با تغییر گوشه های تند قلم موی تخت به گوش های منحنی دار، قلم موی زبان گربه ای یا فیلبرت ایجاد می شود. این قلم مو برای محو کردن خطوط قوی در نقاشی استفاده می شود.

قلم موی باد بزنی: قلم مویی با ظاهرکاملاً شبیه بادبزن است که برای مخلوط کردن رنگ ها و محو کردن مورد استفاده قرار می گیرد.

قلم موی لاینر: قلم مویی باریک با موهای بلند است که برای خطوط ظریف با پهنای یکسان و رسم امضای انتهایی اثر هنری مورد استفاده قرار می گیرد.

قلم موی سرکج : قلم موی سرکج یک از انواع قلم موهای تغییر یافته است که از قلم موی تخت است که یک اهرم به صورت زاویه ای بر روی موهای آن ایجاد می شود.

قلم موی سرکج به نقاشان کمک می کند تا حواشی و نواحی ظریف را به آسانی سایه بزند. این نوع قلم مو برای طراحی با آبرنگ و ایجاد ضربات پهن در نقاشی به کار می رود.

خرید انواع قلم مو

انواع قلم موهای هنری را می توانید با کیفیت بالا و ضمانت خرید، از مجموعه دالی خریداری نمایید. انواع سیاه قلم، قلم های گرد آبی، گرد مشکی، تخت آبی دالی، تخت مشکی، تخت مارلیک، زبان گربه ای، هنرجویی، اینچی و… توسط مجموعه دالی در ایران تولید و عرضه می شود.

جهت خرید انواع قلم مو و ثبت سفارش می توانید با کارشناسان مجموعه دالی در ارتباط باشید. دالی انتخابی عالی

درباره‌ی نویسنده سایت قلم مو دالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.