انواع قلم مو اینچی

قلم موها انواع مختلفی دارند که بر حسب میلی متر یا اینچ شماره گذاری می شوند. یکی از قلم موهای هنری، قلم موی اینچی است که می توانید آن را باکیفیت بالا از مجموعه دالی خریداری نمایید.

انواع قلم مو

قلم مو، بعد از مداد، مهمترین ابزار برای رسم نقاشی و آثار هنری است که توسط گرافیست ها و نقاشان مورد استفاده قرار می گیرند. قلم مو ها انواع مختلفی دارند و دسته بندی های مختلفی می شوند.

  • انواع قلم مو بر اساس اندازه

قلم موها اندازه های بسیار متنوعی دارند، انواع قلم از شماره ۰۰۰ تا ۲۰ شماره گذاری می شوند. البته اندازه های بزرگتری نیز دارند. شماره گذاری قلم موها بر اساس میلی متر یا اینچ انجام می شود. قلم موی هنری اینچی را می توانید از مجموعه دالی خریداری نمایید.

قلم موهای شماره سه صفر تا شماره ۶ قلم موهایی با اندازه کوچک هستند که برای رسم خطوط ظریف مورد استفاده قرار می گیرند و بالتبع انواع اندازه های بزرگتر از ۶ برای رسم سطوح استفاده می شوند.

  • انواع قلم مو بر اساس جنس الیاف

نوعی دسته بندی برای قلم موها نیز وجود دارد که بر اساس جنس الیاف صورت می پذیرد. جنس الیاف قلم مو اهمیت زیادی در کیفیت آن دارد. در این روش دسته بندی، قلم موها به دو دسته ی طبیعی و مصنوعی تقسیم می شوند.

مسلماً قلم موهای طبیعی دارای کیفیت بالاتر و دوام بیشتری هستند، اما امروزه قلم موهایی که از الیاف مصنوعی ساخته می شوند نیز کیفیت بسیار زیادی دارند، به طوری که تشخیص آن ها از الیاف طبیعی کاری دشوار است.

قلم موهای مصنوعی را از پلاستیک و پلی استر می سازند اما قلم موهای طبیعی را از موی حیواناتی مانند سمور، بز، اسب، خرگوش، خوک و گربه می سازند. قلم موهایی که با الیاف گربه بهاره ساخته می شوند، یکی از باکیفیت ترین و ظریف ترین انواع قلم موهای طبیعی است.

  • انواع قلم مو بر اساس نحوه قرارگیری الیاف سر قلم مو

قلم موی گرد: قدیمی ترین و متداول ترین نوع قلم، قلم موی سرگرد است که برای رسم خطوط نازک و ضخیم مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع قلم موها برای طراحی با آبرنگ استفاده می شوند.

قلم موی تخت: برای نقاشی های پرتره و فیگور و رسم شکل های مربعی از این نوع قلم مو استفاده می شود. خطوط بلند، پهن و وسیع با قلم می تخت رسم می شوند.

قلم موی بادبزنی: همانطور که از نامش پیداست، نحوه قرارگیری الیاف سرقلم مو طوری است که کاملاً شبیه باد بزن است. اگرچه از این نوع قلم مو برای رسم خطوط استفاده نمی شود، اما برای محو کردن رنگ های روی تابلو به کار می رود.

قلم موی زبان گربه ای: نوعی قلم مو است که از نظر شکل ظاهری، شکلی بین قلم موی گرد و تخت دارد. نوک آن منحنی و گرد است. نقاشان برای رسم خطوط پهن و نرم از قلم موی زبان گربه ای استفاده می کنند.

انواع بسیار متنوع قلم موهای گرد، زبان گربه ای، تخت، هنرجویی و اینچی را می توانید زا مجموعه دالی خریداری نمایید و از تخفیفات ویژه ارائه شده نیز بهره مند شوید. دالی انتخاب عالی

درباره‌ی نویسنده سایت قلم مو دالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *