انواع قلم موی گرد آبی

قلم ‌مو یکی از ابزار های مهم نقاشی است که در طرح‌ ها و اشکال بسیار متنوع ساخته می ‌شوند. سنتی‌ترین نوع قلم‌ مو، قلم‌ موی گرد است که اکثر مردم با آن آشنا هستند. مجموعه دالی قلم موی گرد آبی را باکیفیت بالا به همراه انواع متنوعی از قلم موها، همراه با تخفیف دراختیار مشتریان عزیز قرار می دهد.

اما قبل‌ از آنکه به بررسی انواع قلم‌ موی گرد آبی بپردازیم، انواع قلم ‌مو را به ‌طورکلی بررسی می‌کنیم.

دسته بندی انواع قلم مو

قلم موها را از نظر کاربرد، جنس مو، اندازه  وطرز قرار گرفتن الیاف دسته ‌بندی می‌ کنند.

  • انواع قلم ‌مو از نظر کاربرد:

در این تقسیم ‌بندی قلم موها به ۲ دسته تقسیم ‌بندی می‌شوند. قلم موهایی که برای رنگ ‌روغن به کار می‌روند و قلم موهایی که برای آبرنگ مورد استفاده قرار می‌گیرند.

  • انواع قلم‌ مو از نظر اندازه:

سایزبندی قلم موها براساس شماره‌های قراردادی مشخص می‌شود. در واقع قلم موها اندازه‌ های بسیار متنوعی دارند که از ۰۰۰ شروع شد، ۰، ۱، ۲ و تا ۲۰ شماره‌ گذاری می ‌شوند. متداول ‌ترین قلم موها در سبک رنگ ‌روغن قلم‌موهای ۴، ۸ و ۱۲ هستند.

  • انواع قلم موها از نظر جنس:

موهای قلم ‌مو ها از الیاف طبیعی یا مصنوعی ساخته می‌شوند. الیاف طبیعی مانند موی سمور، اسب، گربه، خوک و خرگوش و بز را شامل می‌شود.

یکی از با کیفیت‌ ترین قلم موهایی که در کشور ما از الیاف طبیعی ساخته می‌شود، قلم موهای ساخته شده از موی گربه هستند. این قلم‌مو دارای ظرافت و کیفیت بسیار بالایی است و خود به دو دسته گندمی و نیزه‌ ای تقسیم ‌بندی می‌شود. نگارگران ایرانی از قلم ‌موی ساخته‌ شده از موی گربه طرح‌ های بسیار زیبایی را خلق می‌ کنند. دسته دوم قلم موهایی هستند که با الیاف مصنوعی ساخته می‌ شوند.

  • انواع قلم‌ مو از نظر طرز قرار گرفتن الیاف یا از لحاظ فرم مو

در این دسته‌بندی قلم موها به انواع نوک گرد، نوک تخت، زبان گربه ‌ای و باد بزنی تقسیم ‌بندی می‌شود که ما در ادامه قلم‌ موی نوک گرد را معرفی می‌کنیم.

  • قلم موی گرد

قلم‌ موی نقاشی گرد سنتی‌ترین شکل قلم‌ مو است که تقریباً همه افراد با آن آشنا هستند. این قلم‌ مو مفیدترین و متداول ‌ترین شکل قلم ‌مو است که برای کشیدن خطوط نازک و ضخیم و یا گذاشتن رنگ‌ های رقیق استفاده می‌شود.

با استفاده از قلم ‌موهای گرد جزئیات ترسیم می‌شوند. به ویژه این‌که هر چه کیفیت قلم‌ موهای گرد بیشتر باشد رسم جزئیات و خطوط با ظرافت بیشتری امکان‌پذیر است. قلم‌ موهای گرد برای پر کردن جاهای کوچک، رنگ ‌آمیزی‌ های کنترل‌ شده، طرح زدن و رسم خطوط بیرونی تصویرها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنابراین هر چه یک  قلم‌موی گرد اشکال تیز را بهتر رسم کند، کیفیت آن بیشتر است.

قلم موهای گرد به ‌علت این ‌که حجم بالایی دارند و الیاف بیشتری دارند، میزان بیشتری از رنگ را داخل خود نگه می‌دارند به‌ همین دلیل برای زمینه کار با آبرنگ و رسم جزئیات دقیق ‌تر بسیار مورد استفاده قرار می ‌گیرند.

انواع قلم ‌موهای گرد آبی با کیفیت بسیار بالا را می‌توانید از مجموعه دالی که ارائه دهنده انواع قلم ‌موهای  هنری در ایران با کیفیت بالا است، تهیه نمایید. مجموعه دالی قلم‌ موهای گرد آبی را با تخفیف ویژه و به‌ صورت سریع و آسان در اختیار مشتریان عزیز قرار می‌دهد.

انواع مختلف قلم‌ موهای گرد آبی، گرد مشکی، سیاه ‌قلم، اینچی، تخت آبی، زبان گربه ‌ای باد بزنی، گرد هنرجویی و … از محصولات ارائه ‌شده توسط مجموعه دالی است که می توانید به صورت اینترنتی و در وب سایت ما ثبت سفارش نمایید. دالی انتخاب عالی

درباره‌ی نویسنده سایت قلم مو دالی

همچنین ببینید

قلم مو دالی

قلم مو دالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *