چهارشنبه , ۱۵ تیر ۱۴۰۱

انواع قلم مو گرد مشکی

قلم مو‌ها اصلی ‌ترین ابزار کار گرافیست ‌ها و هنرمندان هستند که بیشترین کاربرد را در ترسیم آثار هنری دارند. نقاشان برای به تصویر کشیدن منظره‌ ها، تصاویر اشخاص و حیوانات از قلم ‌مو های مختلفی با سایز ها، اندازه‌ ها و شکل ‌های متنوع استفاده می‌کنند. قلم موی گرد مشکی را می توانید از مجموعه دالی باکیفیت بالا و با تخفیف ویژه تهیه نمایید.

انواع قلم مو

هر قلم ‌مو بر اساس شکل و اندازه کاربرد مختلفی را در نقاشی و رسم آثار هنری دارد. قلم مو ها بر اساس جنس الیاف، نحوه آرایش الیاف سر قلم ‌مو، از نظر اندازه و کاربرد تقسیم ‌بندی می‌شوند.

  • انواع قلم مو از نظر الیاف

الیاف مورد استفاده برای ساخت قلم موها به دو دسته الیاف طبیعی و مصنوعی تقسیم می‌ شوند. قلم موهایی که الیاف طبیعی در ساخت آن‌ ها به کار می‌رود از جنس دم سمور، موی اسب، موی بز، موی خرگوش، موی خوک و حتی موی گربه ساخته می ‌شوند.

جالب است بدانید که در کشور ما ظریف ‌ترین و باکیفیت ‌ترین قلم موها از موی گربه ساخته می‌شوند. قلم ‌موهای مصنوعی نیز از الیاف مصنوعی و پلاستیکی ساخته می‌شوند.

قلم ‌موهای طبیعی جنس بهتر و دوام بهتری دارند. البته امروزه قلم‌ موهای مصنوعی نیز کیفیت بسیار بالایی دارند به طرزی که از نظر کیفیت با قلم‌ موی طبیعی مانند موی سمور، رقابت می‌کنند.

  • انواع قلم مو از نظر اندازه

از نظر اندازه نیز انواع قلم موها شماره‌گذاری های مختلفی از ۰۰۰، ۰، ۱، ۲، ۳، ۴، تا ۲۰ و حتی بیشتر شماره‌گذاری می‌ شوند. اندازه انواع قلم مو بر اساس میلی متر یا اینچ انجام می شود.

  • انواع قلم مو از نظر کاربرد

از نظر کاربر نیز قلم موها به دو دسته تقسیم می شوند. قلم موهایی که برای آبرنگ استفاده می شوند و قلم مو هایی که برای رنگ ‌روغن به کار می‌ روند.

از نظر آرایش الیاف سر قلم مو

از نظر طرز قرار گرفتن الیاف سر قلم ‌مو، قلم موها به انواع تخت، گرد، باد بزنی و یا زبان گربه‌ای تقسیم ‌بندی می‌شوند.

قلم‌موی گرد مشکی یکی از قلم‌ موهای بسیار کاربردی و باکیفیت است که در توسط مجموعه دالی تولید و عرضه می‌شود.  این قلم‌ مو از متداول ‌ترین قلم موهایی است که برای کشیدن خطوط نازک و ظریف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قلم ‌موی گرد مشکی، الیاف سر آن به شکل گرد طراحی می شوند و دسته آن مشکی است. قلم ‌موی گرد مشکی به شما کمک می‌کند تا خطوط ظریف و جزئیات را نقاشی کنید.

به‌ علاوه می‌توانید با قلم ‌موی گرد طرح بزنید، جاهای کوچک را پر کنید و خطوط بیرونی تصویر خود را نیز طراحی نمایید. همچنین این قلم ‌مو برای رسم خطوط ضخیم نیز مناسب است و برای این کار فقط نیاز است تا نوک قلم ‌مو را با فشار بیشتری بر روی بوم حرکت دهید.

در صورتی‌که به ‌دنبال قلم ‌موی گرد مشکی با کیفیت مناسب هستید، می‌توانید آن را از مجموعه دالی خریداری نمایید. دالی انتخاب عالی

درباره‌ی نویسنده سایت قلم مو دالی

همچنین ببینید

قلم مو دالی

قلم مو دالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.