انواع قلم مو هنری

هنرمندان و گرافیست ها بهترین آثار خود را با کمک مداد یا قلم مو طراحی می کنند. پس از مداد، بهترین ابزار برای خلق آثار هنری، قلم موها هستند. انواع قلم موهای هنری، از نظر کاربرد، اندازه، جنس الیاف و نحوه قرارگیری الیاف تقسیم بندی می شوند. مجموعه دالی انواع قلم موهای هنری را با کیفیت بالا به همراه تخفیفات ویژه تولید و عرضه می کند.

قلم موهای هنری دارای تنوع بسیار زیادی هستند که هر کدام کاربردهای خاص خود را دارند. در ادامه به معرفی انواع قلم موهای هنری می پردازیم.

انواع قلم موهای هنری

قلم موهای هنری که از الیاف طبیعی مانند موهای حیواناتی همچون سمور، بز، خوک، اسب، خرگوش، گربه و یا الیاف مصنوعی مانند پلی استر و پلاستیک ساخته می شوند، تقسیم بندی های مختلفی دارند.

  • قلم موهای گرد

سنتی ترین، متداول ترین و پرکاربردترین نوع قلم موهای هنری که در ذهن همه ما نیز نقش بسته است، همین قلم موی گرد است. خطوط ظریف و ضخیم با کمک قلم موی گرد رسم می شود. همچنین برای پرکردن نقاط کوچک، ترسیم خطوط بیرونی تصویر، طرح زدن و … به کار می رود. در صورتی که قلم موی گرد را با فشار بیشتری بر روی تابلوی نقاشی به کار ببرید، خطوط ضخیم را رسم خواهید کرد. قلم موهای گرد دارای سری نرم و یا زبر هستند. نوع نرم آن برای افزودن جزئیات به نقاشی و نوع زبر آن برای هاشور زدن و رسم خطوط باریک و ضخیم به کار می روند.

  • قلم موی مسطح یا تخت

قلم موی مسطح، دارای سری پهن است، اما ضخامت آنچنانی ندارد. قلم موی مسطح برای رسم طرح های وسیع به کار می رود. اما با چرخاندن سرآن، نیز می توان خطوط باریک را رسم کرد. این نوع قلم مو از شماره ۰ تا ۱۲ در بازار عرضه می شود.

  • قلم موی زبان گربه ای

قلم موی زبان گربه ای که با نام فیلبرت نیز شناخته می شود. نوعی قلم مو است که از نظر شکل مابین قلم موی گرد و تخت است. شماره ۱۰ قلم موی زبان گربه ای معروفترین آن است. با استفاده از کنار این قلم مو می توان خطوط باریک را رسم کرد و زمانی که از طرف مسطح آن استفاده شود، یک خط پهن را رسم می کند.

  • قلم موی برایت

قلم موی برایت نوعی قلم موی تخت است که کناره های آن منحنی شکل است. برای خراشیدن و برداشتن رنگ از این قلم مو استفاده می شود.

  • قلم موی لاینر

این نوع قلم مو از موهایی سفت ساخته شده و باریک است. قلم موی لاینر برای رسم امضا در انتهای نقاشی استفاده می شود. البته خطوط باریک داخل نقاشی را نیز با این قلم مو می توان به زیبایی رسم کرد.

  • قلم موی سرکج

انحنای موجود در سر این قلم مو، آن را برای رسم نواحی ظریف و سایه زدن مناسب می کند. قلم موی سرکج از تغییر زاویه در قلم موی تخت ایجاد می شود.

  • قلم موی بادبزنی

همانطور که از نامش پیداست، قلم موی بادبزنی ظاهری مانند بادبزن دارد. دقیقا شبیه یک بادبزن کوچک طراحی شده است. این قلم مو برای محو کردن و یکدست کردن رنگ ها مورد استفاده قرار می گیرد.

مجموعه دالی به عنوان تولیدکننده انواع قلم مو هنری در ایران، انواع قلم موهای هنری را با کیفیت بالا به همراه تخفیفات ویژه و ضمانت محصول عرضه می کند. انواع قلم موهای گرد آبی، گرد مشکی، تخت آبی، گرد هنرجویی، تخت مارلیک دالی، قلم موی اینچی، شاخه زنی، زبان گربه ای، تخت مشکی و سیاه قلم را می توانید با ضمانت از مجموعه دالی خریداری نمایید و از خدمات ارائه شده توسط این مجموعه بهره مند شوید.

درباره‌ی نویسنده سایت قلم مو دالی

همچنین ببینید

انواع قلم موی هنری با سایزهای مختلف

انواع قلم موی هنری با سایزهای مختلف

قلم موهای هنری تنوع زیادی دارند و به روش های مختلفی دسته بندی می شوند. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.