ساخت قلم مو هنری

پس از مداد، مهمترین ابزاری که گرافیست ها، طراحان و نقاش ها از آن برای خلق آثار هنری خود استفاد می کنند، قلم مو است. قلم موهای هنری انواع بسیار مختلفی دارند که در اندازه ها و شکل های گوناگون ساخته می شوند. مجموعه دالی نیز به عنوان تولیدکننده انواع قلم موی هنری در ایران، قلم موهای باکیفیتی را در تنوع اندازه و شکل با ضمانت و تخفیف در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد.

اما شاید برای شما جالب باشد که بدانید قلم موی هنری چگونه ساخته می شود؟

روش ساخت قلم موی هنری

قلم موها از قدیم تا کنون به عنوان ابزارهای مهم برای ایجاد آثار هنری، توسط نقاشان مورد استفاده قرار می گرفته اند. در گذشته و البته در امروز، انواع قلم موهای هنری با استفاده از الیاف طبیعی که دارای دوام و کیفیت بالایی است، ساخته می شوند.

الیاف طبیعی که برای ساخت قلم موهای هنری به کار می روند، موهای حیوانات مختلفی از جمله سمور، اسب، بز، خوک، خرگوش، گربه و… را شامل می شود. برای ساخت قلم موهای مصنوعی، از الیاف مصنوعی مانند پلی استر استفاده می شود.

ساخت قلم موی هنری با موی گربه

ساخت قلم موی هنری با استفاده از موی گربه بهاره، در استان های مختلف کشور مانند اصفهان مورد توجه نگارگران ایرانی است. زیرا کیفیت و ظرافت این نوع قلم مو مثال زدنی است.

برای ساخت این نوع قلم مو از موی سر و ستون فقرات گربه که کرک گیری و ضدعفونی شده است، استفاده می شود. موها را دسته دسته کنار هم قرار می دهند تا قطر مورد نظر ایجاد شود.

برای اینکه دسته کردن موهای گربه راحت تر انجام شود، می توان آن را خیساند. سپس با نخ ابریشم در انتها این موها دسته می شوند. پر کبوتر را در آب گرم قرار می دهند تا نرم شود و سرش را برش می دهند و سپس این موها که آغشته به سریشم است در غلاف قرار داده می شوند.

پس از آن چوبی آغشته به سریشم را به جای دسته از سر دیگر وارد غلاف می کنند. با استفاده از یک تیغ، موهای اضافی حذف شده و یکدست می شوند.

البته در روش صنعتی الیاف مصنوعی پس از مرتبط شدن با چسب در داخل فرول یا همان غلاف قرار می گیرند و با دستگاه پرس فرول و الیاف پرس و محکم می شوند و سپس دسته های چوبی رنگ شده یا پلاستیکی به غلاف چسبانده می شوند.

خرید انواع قلم مو هنری

مجموعه دالی نیز به عنوان یک مجموعه تولید کننده انواع قلم موهای هنری در ایران، محصولاتی بسیار متنوع را با کیفیت بالا و ضمانت تولید و عرضه می کند.

انواع قلم موهای گرد آبی، گرد مشکی، تخت آبی، گرد هنرجویی، تخت مارلیک دالی، قلم موی اینچی، شاخه زنی، زبان گربه ای، تخت مشکی و سیاه قلم را می توانید با ضمانت از مجموعه دالی خریداری نمایید و از خدمات ارائه شده توسط این مجموعه بهره مند شوید.

درباره‌ی نویسنده سایت قلم مو دالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.