روش شستن قلم موی آغشته به رنگ روغن

گاهی اوقات ممکن است پیش بیاید که پس‌ از پایان کار فراموش کنید که قلم موی خود را بشویید و رنگ روغن روی آن خشک شود. ممکن است پس ‌از مدتی تصمیم بگیرید که قلم‌ مو را دور بیندازید اما پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را مطالعه کنید. شما می‌توانید به ‌راحتی و حتی با وسایلی که در منزل دارید قلم‌ موی خود را تمیز کنید و مجدداً از آن استفاده کنید.

چگونه قلم‌ موی  آغشته به رنگ روغن را تمیز کنیم؟

رنگ روغن به‌ راحتی به وسیله آب تمیز نمی‌شود. برخی از افراد نیز برای تمیز کردن رنگ روغن ممکن است به سراغ صابون جامد بروند، اما این کار باعث آسیب‌ رساندن به الیاف قلم‌ مو می‌شود. به‌ علاوه صابون گزینه مناسبی برای تمیز کردن قلم ‌مو نیست زیرا به اندازه‌ی کافی نمی‌تواند رنگ روغن را پاک کند.

اما با ۳ روش زیر می‌توانید قلم‌ مویی را که به رنگ روغن آغشته شده است را به ‌خوبی تمیز کنید و برای کار بعدی از آن استفاده نمایید.

  1. استفاده از محلول قلم شور

بهترین گزینه برای قلم موهایی که پس‌از رنگ کردن به رنگ روغن آغشته شده و حتی خشک شده‌اند، محلول قلم شور است. یک محلول قلم شور از بازار تهیه کنید و به مدت چند ساعت قلم‌ موی خود را در آن قرار دهید سپس قلم موها را آبکشی کنید. محلول قلم شور علاوه‌ بر پاک کردن رنگ روغن‌ های خشک ‌شده مانع آسیب رساندن به الیاف قلم ‌مو می ‌شود.

  1. استفاده از نفت یا تینر

استفاده از تینر می‌تواند به‌ سرعت رنگ روی قلم‌ مو را تمیز کند. کافی است مقدار کمی تینر یا نفت در یک ظرف بریزید و قلم‌ موی  خود را در آن قرار دهید.

البته بیشتر از ۱ تا ۲ دقیقه این کار را نکنید زیرا ممکن است الیاف قلم مو شما آسیب ببیند. پس ‌از این کار می‌توانید با استفاده از مایع ظرف ‌شویی و آب قلم‌ مو را آبکشی کنید تا نفت و بوی بد آن برطرف شود.

  1. استفاده از مایع ظرف‌ شویی

در دسترس‌ترین چیزی که می‌توانید از آن برای شستن قلم مو استفاده کنید، مایع ظرف‌ شویی است که در همه خانه‌ ها پیدا می‌شود.

در یک ظرف کوچک، مقداری کمی مایع ظرف ‌شویی قرار دهید و آب بریزید. سپس قلم ‌مو را به آرامی در آن تکان دهید. قلم‌مو را پس ‌از چند تکان کوچک، در زیر آب بشویید. البته مواظب باشید که هنگام تکان دادن قلم ‌مو در داخل ظرف، به الیاف آن آسیب نرسد.

خرید انواع قلم موی باکیفیت

استفاده از قلم‌ موی باکیفیت تاثیر زیادی در نتیجه این کار دارد. مجموعه دالی تولیدکننده انواع قلم موها در ایران، باکیفیت‌ترین قلم ‌مو های هنری را عرضه می‌نماید.

انواع قلم‌ موهای گرد، تخت، زبان گربه‌ای، شانه زنی، سیاه ‌قلم و … را می‌توانید از مجموعه دالی تهیه نمایید. این مجموعه محصولات خود را با ضمانت و به ‌صورت مدتی همراه با تخفیفات ویژه عرضه می‌کند.

جهت ثبت سفارش و خرید انواع قلم‌ مو کافی است با کارشناسان مجموعه دالی در ارتباط باشید.

دالی انتخاب عالی

درباره‌ی نویسنده سایت قلم مو دالی

همچنین ببینید

کیفیت بالای محصولات دالی و مارلیک

کیفیت بالای محصولات دالی و مارلیک

محصولات دالی و مارلیک با کیفیت بالا در داخل کشور تولید شده و با ضمانت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.