نحوه شستشوی قلم موی آغشته به رنگ آکریلیک

تمیز کردن قلم‌ مو بعد از کار اهمیت زیادی دارد زیرا قرار است بارها و بارها از آن استفاده کنید. رنگ‌ های آکریلیک یکی از رنگ ‌های کاربردی برای طراحی انواع آثار هنری است. در این مقاله نحوه شستن قلم‌ موهای آغشته به رنگ آکریلیک را با هم بررسی و مرور می‌کنیم.

قلم موی خود را حین کار با رنگ آکریلیک مرطوب نگه دارید.

معمولاً رنگ آکریلیک به راحتی با آب تمیز می‌شود، اما باز هم پس‌ از شستشو به‌ طور کامل از روی قلم‌ مو پاک نمی‌شود. بنابراین در زمانی ک با رنگ آکریلیک کار می‌کنید، بهتر است بلافاصله قلم‌ موی  خود را با آب تمیز کنید.

نکته مهمی که هنگام کار با رنگ ‌های آکریلیک باید به آن توجه کنید، این است که مرتب قلم‌ موهای خود را تمیز کنید و نوک قلم‌ مو را همیشه مرطوب نگه دارید زیرا رنگ آکریلیک با سرعت زیادی خشک می‌شوند و می‌توانند به‌ راحتی الیاف قلم ‌مو را از بین ببرند.

شستشوی قلم موی آغشته به رنگ آکریلیک با ژل تمیز کننده

برای این‌که رنگ آکریلیک را به خوبی از روی قلم‌ مو تمیز کنید، ابتدا آن را آهسته در آب تکان دهید و سپس بر روی یک دستمال‌کاغذی به‌آرامی بکشید. این کار را چند مرتبه تکرار کنید تا ذرات رنگی جذب دستمال‌کاغذی شوند.

سپس با استفاده از ژله تمیزکننده‌ ی قلم‌ مو، قلم‌ موی  خود را به ‌طور کامل تمیز کنید. برای اینکار کافی است قلم را پس ‌از مقدار کمی خیس کنید و سپس آن را درون پاک‌کننده مالش دهید.

سپس نوک قلم‌ موی آغشته شده به ژل را بر روی کف دست خود به‌آرامی مالش دهید. با این کار به ‌طور کامل ذرات رنگ آکریلیک از قلم‌ مو خارج می‌شوند، حتی ذرات بسیار ریز و کوچک.

در پایان، مجدد قلم‌ مو را در داخل آب خیس کنید و بر روی دستمال‌کاغذی به‌آرامی بکشید. قلم‌ مو را زیر آب شیر، آب کشی کنید و اجازه بدهید تا خشک شود. به ‌این‌ ترتیب یک قلموی کاملاً تمیز خواهید داشت.

پیشنهاد مطالعه :

قلم مو شاخه زنی

خرید قلم موی باکیفیت با تخفیف

با تهیه قلم‌ موی باکیفیت می‌توانید اثرهای زیبایی را خلق کنید. مجموعه دالی به ‌عنوان تولیدکننده انواع قلم‌ موهای هنری در ایران، انواع قلم‌ موهای گرد آبی، گرد مشکی، تخت آبی، تخت مشکی، گرد هنرجویی، شاخه زنی، سیاه ‌قلم، زبان گربه‌ای و … را با کیفیت بالا تولید می‌کند و با تخفیفات ویژه در اختیار مشتریان عزیز قرار می‌دهد.

محصولات مجموعه دالی به صورت مدتی و با ضمانت عرضه می شود. جهت ثبت سفارش و خرید انواع قلم موهای هنری ایرانی با کیفیت بالا، می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دالی انتخاب عالی  

درباره‌ی مهندس حیدری پشتیبان

همچنین ببینید

خرید قلمو لاینر

خرید قلمو لاینر

گرافیست ها چه آماتور باشند و چه به صورت حرفه ای فعالیت کنند، برای خلق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.