چگونه بهترین قلم مو را انتخاب کنیم؟

برای طراحی و خلق بهترین تصاویر و آثار فقط نیاز به چند ابزار دارید؛ پالت، رنگ و قلم مو. قلم مو یکی از مهمترین ابزارهایی است که تاثیر زیادی در کیفیت کار دارد. در این مقاله با هم مرور می کنیم که چطور بهترین قلم مو را انتخاب کنیم؟

انتخاب بهترین قلم مو برای نقاشی

قلم موها انواع بسیار متنوعی دارند، قلم موهای گرد، تخت، بادبزنی، زبان گربه ای، سرکج، لاینر و … انواعی از قلم موهای نقاشی هستند که کاربردهای متنوعی در رسم یک اثر هنری دارند.

قلم موها از الیاف طبیعی مانند موی سمور، بز، اسب، خرگوش، گربه و… درست می شوند. علاوه بر این امروزه الیاف مصنوعی مانند پلی استر برای ساخت انواع قلم مو مورد استفاده قرار می گیرد. در مواردی کیفیت قلم موهای مصنوعی بسیار بالا است که حتی از نوع طبیعی قابل تشخیص نمی باشد.

  • توجه به نوع الیاف قلم مو:

قلم موهایی که از الیاف طبیعی ساخته می شوند یا زبر هستند یا نرم. قلم موهای ساخته شده از موهای سمور، گربه، گاو، یال اسب، سنجاب و… قلم موهایی نرم هستند و مواردی که از موهایی خوک، دم اسب و الیاف مصنوعی ساخته می شوند، قلم موهایی زبر هستند.

قلم موهای نرم که رنگ های رقیق را به خوبی نگه می دارند برای کار با گواش، آبرنگ، تمپرا و … استفاده می شوند. قلم موهای زبر برای کار با رنگ روغن، اکریلیک و رنگ های پلاستیک مناسب هستند. بسته به نوع رنگ مورد استفاده می توانید قلم موی مناسب را انتخاب کنید.

  • انتخاب بر اساس فرم الیاف

فرم الیاف سر قلم مو به شکل های مختلفی مانند گرد، تخت، بادبزنی، زبان گربه ای و… ایجاد می شود.

قلم موی گرد و تخت پرکاربردترین انواع قلم مو است. این قلم مو برای رسم خطوط نازک و حجیم به کار می رود. همچنین طراحی جزئیات، پرکردن نقاط کوچک و … مورد استفاده قرار می گیرد.

قلم موی تخت برای رسم خطوط باریک و پهن و اشکال مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. قلم موی تخت که الیاف آن حالت فنری دارد، بهترین نوع این قلم مو است.

از قلم موی زبان گربه ای علاوه بر استفاده برای رسم خطوط پهن و باریک، بر اساس مهارت خود می توانید با چرخش دست، اشکال مختلفی رسم کنید. قلم موی بادبزنی برای مخلوط کردن رنگ ها و هایلایت کردن به کار می رود.

خرید بهترین قلم مو

انواع قلم موهای گرد آبی،  گرد مشکی، گرد هنرجویی، تخت آبی، تخت مشکی، شاخه زنی، اینچی، سیاه قلم و… را می توانید از مجموعه دالی خریداری نمایید. این مجموعه به عنوان تولید کننده انواع قلم موهای هنری در ایران، قلم موهای باکیفیت را با ضمانت در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد.

برای دریافت سریع و آسان و دریافت محصولات به صورت مدتی و همراه با تخفیفات ویژه می توانید با مجموعه دالی در ارتباط باشید. دالی انتخاب عالی

درباره‌ی نویسنده سایت قلم مو دالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.