خرید انواع قلم مو نقاشی

نقاشی کردن به صورت حرفه ای یا آماتور نیاز به ابزارهای یکسانی دارد و یکی از مهمترین این ابزارها قلم مو است. برای رسم یک اثر هنری زیبا، انواع قلم مو مورد استفاده قرار می گیرد. قلم موهایی که از نظر جنس و فرم سر قلم مو با هم فرق می کنند، کاربردهای مختلفی دارند. در ادامه به معرفی انواع قلم موی نقاشی می پردازیم.

انواع قلم موی نقاشی

قلم موهای نقاشی بر اساس نوع الیافی که برای ساخت آن ها به کار می رود به دو دسته نرم و یا زبر دسته بندی می شوند. برای ساخت این قلم موها از الیاف طبیعی حیوانات یا الیاف مصنوعی استفاده می شود.

قلم موهای نرم از موی سمور، گربه، یال اسب و یا موی بزکوهی ساخته می شوند. در حالی که الیاف مصنوعی، موی دم اسب، موی خوک و… برای ساخت قلم موهای زبر مورد استفاده قرار می گیرند.

اما نوع دیگر تقسیم بندی قلم موها بر اساس فرم قرار گیری الیاف سر آن ها، انجام می شود. در این دسته بندی انواع قلم موهای گرد، تخت، بادبزنی، زبان گربه ای، شاخ زنی و… قرار می گیرند.

  • قلم موی گرد

متداول ترین و قدیمی ترین نوع قلم مو، قلم موی گرد است که در موارد متعددی از آن استفاده می شود. قلم موی گرد برای رسم خطوط باریک و ضخیم، پرکردن نقاط کوچک، رسم جزئیات به کار می روند. با داشتن نوک تیز، این نوع قلم مو برای رسم خطوط بسیار مناسب است.

  • قلم موی تخت

قلم موی تخت نیز مشابه قلم موی گرد، بسیار مورد استفاده نقاشان و گرافیست ها قرار می گیرد. قلم موی تخت برای رسم خطوط باریک و پهن به کار می رود. پرکردن فضاهای بزرگ و ضربه های پهن به کمک قلم موی تخت انجام می شود.

  • قلم موی زبان گربه ای

قلم موی زبان گربه ای هم گرد و هم تخت محسوب می شود. کناره های قلم مو برای رسم خطوط باریک و سمت تخت آن برای رسم خطوط پهن مناسب است.

  • قلم موی بادبزنی

قلم موی بادبزنی که ظاهری شبیه بادبزن دارد، برای مخلوط کردن رنگ و ایجاد هایلایت یا رسم شاخ و برگ درختان و چمن ها مورد استفاده قرار می گیرد.

  • قلم موی شاخه زنی

قلم موی شاخه زنی، با نام لاینر نیز شناخته می شود. از این قلم مو که موهایی بسیار بلند دارد برای امضای نقاشی یا رسم خطوط نازک و ظریف مانند شاخه درختان استفاده می شود.

خرید انواع قلم مو نقاشی

انواع قلم موهای نرم و زبر،  قلم موی گرد آبی، گرد مشکی، گرد هنرجویی، شاخه زنی، زبان گربه ای، تخت آبی، تخت مشکی و … را باکیفیت بالا، ضمانت خرید و به آسانی می توانید از مجموعه دالی خریداری نمایید. دالی تولید کننده انواع قلم موهای هنری در ایران است. دالی کیفیت عالی

درباره‌ی نویسنده سایت قلم مو دالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.